Osvrt na tržište za 26.03.2024.- komponente za stočnu hranu

STOČNO BRAŠNO

Pšenično stočno brašno, runfuz je danas ponuđeno po ceni od 10,5 do 12 din/kg+PDV, dok cena džakiranog stočnog brašna ide od 12 do 14 din/kg+PDV u ponudi. Trgovanja su beležena za stočno rinfuz po cenama 10,5 i 11 din/kg+PDV, a za džakirano stočno brašno postizala se cena od 12 din/kg+PDV.

G.J.

SOJINA SAČMA

Cena sojine sačme se kretala u rasponu cena od 58 do 60,5 din/kg+PDV u zavisnosti od uljara i mesta utovara. Ponuđena je sačma iz uljara Šid, Obrenovac, Veliko Gradište, Nova Crnja i Bečej, ukupno 500 t. Za danas beležimo trgovanje sojine sačme iz Sombora po ceni od 58,35 din/kg+PDV.

G.J.

SUNCOKRETOVA SAČMA

Danas se cena suncokretove sačma kretala od 28 do 29,5 din/kg+PDV. Operativnih količina ima, ali je slaba tražnja. Ponuđena je sačma iz uljara Sombor, Šid, Zrenjanin, Vrbas, Nova Crnja i Veliko Gradište, ukupno 450 t. Do kraja nedelje imamo nabavku za 25t suncokretove sačme, izvlačenje iz uljare Zrenjanin. Na terenu čujemo da se pregovori za suncokretokretove sačme pojedinih proizvođača postižu i na niže cene od ponuđenih

G.J.