FJUČERS CENE NA SVETSKIM BERZAMA ZA PERIOD OD 07.07.2020 DO 14.07.2020

Fjučers ugovor predstavlja obavezu da se kupi ili proda određena roba, kao što je npr. žito, određenog dana, po unapred određenoj ceni.
Fjučers ugovor predstavlja sporazum između dve strane o kupovini ili prodaji robe u poznato buduće vreme za poznatu cenu.

Kretanje srednjeg kursa po NBS za EUR, USD, HUF

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
EUR117.57117.59117.58117.59117.59117.58
HUF33.3533.1133.1133.2433.333.05
USD103.88104.24103.44104.3103.8103.63
Izvor: Narodna Banka Srbije

Fjučers cena Uljana repica Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Uljana repica Avgust 2020381.75385385.25385.25--381.75381.75
Uljana repica Novembar 2020380382383.5383.5--379.75380
Uljana repica Februar 2021380.25381.5383.5383.5--380.25380.25
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Ulje uljane repice Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Ulje uljane repice Septembar 2020698.5698.5698.5698.5--698.5698.5
Ulje uljane repice Decembar 2020698.5698.5698.5698.5--698.5698.5
Ulje uljane repice Mart 2021698.5698.5698.5698.5--698.5698.5
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Sačma uljane repice Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Sačma uljane repice Septembar 2020196.25196.25196.25196.25--196.25196.25
Sačma uljane repice Decembar 2020196.25196.25196.25196.25--196.25196.25
Sačma uljane repice Mart 2021196.25196.25196.25196.25--196.25196.25
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Kukuruz Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Kukuruz Avgust 2020171.75173.75175.75175.75--177.5181
Kukuruz Novembar 2020165.25165.5166.75166.75--165.25165.5
Kukuruz Januar 2021168.25168.5169.25169.25--168.25168.5
Kukuruz Mart 2021170.5170.5171.75171.75--171171.25
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Pšenica Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Pšenica Septembar 2020184.75187187.75187.75--184.75185.5
Pšenica Decembar 2020185.5187.75188.75188.75--185.75186.25
Pšenica Mart 2021187.75189.75191191--187.5188.25
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Veštačko đubrivo UAN 30 Francuska (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Veštačko đubrivo UAN 30 Septembar 2020152152152152--152152
Veštačko đubrivo UAN 30 Novembar 2020152152152152--152152
Veštačko đubrivo UAN 30 Mart 2021152152152152--152152
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Kukuruz Čikago (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Kukuruz Jul 2020119.44121.51121.69122.35--116.06-
Kukuruz Septembar 2020119.02121.23120.24121.16--113.98113.25
Kukuruz Decembar 2020121.88123.88123.08123.81--116.62115.75
Kukuruz Mart 2021125.70127.45126.61127.24--120.38119.56
Kukuruz Maj 2021-------121.99
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Soja zrno Čikago (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Soja zrno Jul 2020289.33291.39290.73292.34--284.26-
Soja zrno Avgust 2020289.26292.04289.76292.14--283.67285.50
Soja zrno Septembar 2020289.07291.26289.63291.82--282.57284.07
Soja zrno Novembar 2020290.95293.34291.38293.78--282.47285.17
Soja zrno Januar 2021-------286.79
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Sojina sačma Čikago (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Sojina sačma Jul 2020285.65286.40286.17288.53--275.46-
Sojina sačma Avgust 2020285.95288.26288.49290.18--278.09277.57
Sojina sačma Septembar 2020288.19290.51291.41292.73--280.43280.18
Sojina sačma Oktobar 2020290.13292.56293.05294.78--282.18281.15
Sojina sačma Decembar 2020-------284.56
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Sojino ulje Čikago (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Sojino ulje Jul 2020560.21563.23546.73551.23--544.31-
Sojino ulje Avgust 2020558.45558.54544.80554.75--541.19555.90
Sojino ulje Septembar 2020562.16562.06548.08556.70--544.50559.01
Sojino ulje Oktobar 2020565.27564.98551.97560.81--547.42562.51
Sojino ulje Decembar 2020-------568.14
Izvor: Barchart Euronext

Fjučers cena Pšenica Čikago (EUR/t)

07.07.202008.07.202009.07.202010.07.202011.07.202012.07.202013.07.202014.07.2020
Pšenica Mart 2020-------174.87
Pšenica Septembar 2020161.09170.81168.60171.10--170.80171.31
Pšenica Decembar 2020163.17171.46170.03172.46--172.74173.05
Pšenica Maj 2021-------175.84
Pšenica Jul 2020159.79174.00173.45174.88--170.15-
Pšenica Mart 2021165.44172.83171.65173.90--174.69-
Izvor: Barchart Euronext

BERZA MILANO ZA PERIOD OD 09.06.2020 DO 14.07.2020

Kretanje srednjeg kursa po NBS za EUR

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
EUR117,59117,59117,58117,58117,57117,58
Izvor: Narodna Banka Srbije

Kukuruz berza Milano (EUR/t)

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
KUKURUZ - Min. cena189,00192,00194,00196,00201,00204,00
KUKURUZ - Max. cena192,00195,00197,00199,00204,00207,00
KUKURUZ - Avg. cena190,50193,50195,50197,50202,50205,50
Izvor: Granaria Milano

Pšenica berza Milano (EUR/t)

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
PŠENICA - Min. cena201,00200,00200,00-187,00187,00
PŠENICA - Max. cena202,00201,00201,00-192,00192,00
PŠENICA - Avg. cena201,50200,50200,50-189,50189,50
Izvor: Granaria Milano

Soja zrno berza Milano (EUR/t)

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
SOJA ZRNO - Min. cena356,00356,00360,00357,00364,00-
SOJA ZRNO - Max. cena357,00357,00361,00358,00365,00-
SOJA ZRNO - Avg. cena356,50356,50360,50357,50364,50-
Izvor: Granaria Milano

Sojina sačma berza Milano (EUR/t)

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
SOJINA SAČMA - Min. cena342,00338,00338,00333,00343,00333,00
SOJINA SAČMA - Max. cena350,00346,00346,00341,00351,00341,00
SOJINA SAČMA - Avg. cena346,00342,00342,00337,00347,00337,00
Izvor: Granaria Milano

Suncokretova sačma berza Milano (EUR/t)

 09.06.202016.06.202023.06.202030.06.202007.07.202014.07.2020
SUNCOKRETOVA SAČMA - Min. cena244,00242,00245,00242,00242,00242,00
SUNCOKRETOVA SAČMA - Max. cena247,00245,00248,00245,00245,00245,00
SUNCOKRETOVA SAČMA - Avg. cena245,50243,50246,50243,50243,50243,50
Izvor: Granaria Milano

Pregled arhive

Dokument Datum postavljanja
SVETSKE BERZE ZA 27.12.2018. 28.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 26.12.2018. 27.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 24.12.2018. 25.12.2018
DVONEDELJNI OSVRT NA SVETSKE BERZE ZA PERIOD 10.12.2018.-21.12.2018. 22.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 20.12.2018. 21.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 19.12.2018. 20.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 18.12.2018. 19.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 17.12.2018. 18.12.2018
DVONEDELJNI OSVRT NA SVETSKE BERZE ZA PERIOD 10.12.2018.-14.12.2018. 15.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 13.12.2018 14.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 12.12.2018. 13.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 11.12.2018. 12.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 10.12.2018. 11.12.2018
DVONEDELJNI OSVRT NA SVETSKE BERZE ZA PERIOD 26.11.2018.-07.12.2018. 08.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 06.12.2018. 07.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 05.12.2018. 06.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 04.12.2018. 05.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 03.12.2018. 04.12.2018
DVONEDELJNI OSVRT NA SVETSKE BERZE ZA PERIOD 19.11.2018.-30.11.2018. 01.12.2018
SVETSKE BERZE ZA 28.11.2018. 29.11.2018
SVETSKE BERZE ZA 27.11.2018. 28.11.2018
INFO TIM LOGISTIKA-SVETSKE BERZE 26.11.2018. 27.11.2018
DVONEDELJNI OSVRT NA SVETSKE BERZE ZA PERIOD 12.11.2018.-23.11.2018. 24.11.2018
INFO TIM IZVESTAJ-SVETSKE BERZE 22.11.2018. 23.11.2018
INFO TIM LOGISTIKA-SVETSKE BERZE 21.11.2018. 22.11.2018