Rusija je više nego udvostručila isporuke đubriva Africi za pet godina i spremna je da proširi saradnju
Rusija je više nego udvostručila izvoz đubriva u Afriku u poslednjih pet godina i planira da poveća saradnju. Rusko udruženje proizvođača đubriva (RAPU) je o tome saopštilo novinarima vodećih publikacija u afričkim zemljama
„U 2023. godini naša industrija je uspela da preusmeri tokove tereta u teškim geopolitičkim uslovima i učvrsti svoj status vodećeg izvoznika đubriva u svetu sa učešćem od 18%. Povećali smo izvoz za četvrtinu u odnosu na 2022. godinu. Među prijateljskim zemljama u koje su pošiljke preusmerene su i naši afrički partneri. Tokom proteklih pet godina Rusija je više nego udvostručila svoje isporuke mineralnih đubriva afričkim zemljama – sa 772 hiljade tona fizičke težine u 2018. na 1,7 miliona tona u 2023. godini. <...> Ruski proizvođači imaju za cilj da prošire saradnju sa partnerima iz Afrike“, rekao je izvršni direktor RAPU Maksim Kuznjecov.
Ruske kompanije su sebi postavile cilj da ponovo udvostruče obim snabdevanja, rekao je predsednik RAPU Andrej Gurjev. Komentarišući rezultate okruglog stola sa afričkim novinarima, on je realizaciju ogromnog poljoprivrednog potencijala Afrike nazvao prioritetnim zadatkom za kontinent u 21. veku. Danas se samo trećina poljoprivrednog zemljišta na kontinentu obrađuje, a Afrika se suočava sa nestašicom hrane. „Ruski proizvođači đubriva spremni su da postanu ključni partner država prijateljskih prema našoj zemlji u izgradnji njihovog prehrambenog suvereniteta“, dodao je šef RAPU.
Učesnici skupa su istakli da je potrebno održivo proširiti proizvodnju hrane uz poštovanje životne sredine. Dakle, ruska đubriva ne sadrže koncentracije kadmijuma i drugih toksičnih materija koje su opasne po zdravlje ljudi i zemljište. Ovo je važno u Africi, gde 40% zemljišta pati od degradacije, uglavnom zbog zagađivača, pre svega kadmijuma, od đubriva koje koriste lokalni farmeri.
Još jedna oblast održivog razvoja je povećanje nivoa znanja poljoprivrednika i razvoj inovativnih proizvoda za biljnu proizvodnju. Ruske kompanije besplatno obučavaju afričke poljoprivrednike i studente o odgovornim poljoprivrednim praksama, korišćenju naprednih poljoprivrednih tehnologija, razvijaju brendove đubriva i bioloških proizvoda prilagođenih lokalnim klimatskim uslovima i koje uzgajaju afrički farmeri i uvode usluge konsaltinga u poljoprivredi i podrške u poljoprivredi za klijente.
Najnovije subvencije i regulative
Kategorije
Tagovi
- Cena
- Kukuruz
- Ukrajina
- Zalihe
- Rat
- Rusija
- Šteta
- Žitarice
- Pšenica
- Soja
- Svet
- Tržište
- Čikago
- Matif
- Žetva
- житарице
- русија
- жетва
- Sad
- CEna
- Svinje
- Poljska
- Zemljište
- Površina
- Egipat
- Kupovina
- Kriza
- EU
- Rod
- Uljarice
- Nemačka
- Kvalitet
- Suncokret
- Suša
- Cene
- Rumunija
- Procena
- Žitarica
- Soje
- IGC
- Carina
- Izvoz
- Uljarica
- 2024
- SAD
- кукуруз
- род
- африка
- суша
- глад
- пшеница
- САД
- цена
- Crnomorski
- Berza
- Žito
- Žitnicž
- USDA
- Evropa
- Brazil
- Francuski
- .
- Berze
- Argentina
- Kanada
- Uvoznici
- Etanol
- Kina
- Uvoz
- Rusija.
- Prinos
- Repica
- Indija
- Euronext
- Luka
- Konstanca
- Sidrište
- FAO
- Trgovina
- Luke
- Poljoprivreda
- EK
- Transport
- Zitarice
- Rod'24
- Australija
- CrnoMore
- Ulja
- Protesti
- Poljoprivrednika
- Svetsko
- Кина
- ,
- увоз
- Канада
- приноси
- Тржиште
- Аргентина
- фитосанитарни
- kukuruz
- svet
- KUKURUZ
- SOJA
- PROCENE
- Cene-žitarica
- Svetsje-berze
- crnomorski-sporazum
- crnomorske-luke
- ukrajina
- sporazum-o-žitu
- žitarice
- tržište
- svetsko
- osvrt
- cena
- projekti